Saygılı soydaşlarımız !!!

Saygılı soydaşlarımız !!!
Kocaeli Kırım Tatarları derneği olarak vatan Kırım'da iki yılı aşkın süre Tair oca ve İsmail Kerimov hoca ile çaliştik... Vatan Kırım'ın en ücra köşelerinde yaşayan soydaşlarimiza Kırım Tatar tarihi, kültürü, dili ve medeniyeti ne ilişkin bilgi taşidik...
Bu etkinlik dernek olarak bizim görevimizdi.. Etkinliğimizin konusu da çok önemli ve çok hayatiydi.. Biz, yeşilada'da Kırım tatar soydaşlarımızın varlığını ebediyen sürdürmesi için çalıştık.... Faydalı olabildiysek ne mutlu bize!!!!!

Biz de bu vesile ile Tair Nureddinoğlu Kerimov hocamiz ile İsmail Kerimov hocamıza ve diğer emeği geçenlere Kırım Tatar medeniyetine tarihine ve diline yaptıkları katkılar nedeniyle büyükten büyük tesekkur ediyoruz....
İnsallah yakın zamanda başka etkinliklerde buluşmak dileğiyle.....
Untulmamalıdır ki, Kocaeli Kırım Tatar Derneğinin Vatan Kırım için hizmetleri ve mücadelesi ara vermeksizin devam edecektir...
Kocaeli Kırım Tatarları Derneği, 
Kırım Dernekleri Federasyonu Başkanı 
Vefa İbrahim Aracı Beyefendilerine
QMPÜniñ Qırımtatar ve Türk edebiyatı bölüminiñ ilmiy hadimi, hocası
Doç.Dr. Tahir Nureddinoğlu Kerimden
Teşekkürname!
Sayğılı İbrahim bey!
2013 senesinden bugünge qadar derneginizin destegi sayesinde Qırımda yaptığımız fazla milliy projelerimiz içün teşekkürlerimizni bildiremiz! 
Siziñle birliginde halqımızın kelecegi oğrunda çalışmaq çoq şeref duydıq! 
Bilemiz ki, bu milliy-yarıqlandıruv kampanyası çoq ehemmiyetli ve hatta STRATEJİK bir iştir. Böylelikle, Qırımın Aqmescit şehrinde bilboard’lar vastasıyle halq qahramanlarımıznı tanıttıq, Qırım Mühendislik ve Pedagoji üniversitesi, ve diger milliy oquv müessiselerinde qırımtatar tili, edebiyatı, medeniyeti üzere yüksek seviyeli derslerini keçirmege muvaffaq olduq. 
Qırımda çeşitli teşkilâtlar tarafından düzenlengen qırımtatar tili kursları yanında bizim derslerimiz daha önemli ve faydalı oldu. Yani – 
1.      Ücretsiz olduğı içün derslerimizge yüzlernen adam qatıldı. 
2.       İşlerimiz yalnız bir üniversite veya mektep degil, Qırımnıñ eñ uzaq köylerindeki kütüphanelerinde, kültür evlerinde, bular da olmağan zaman ise sade loqanta, qavelerde keçirildi. 
3.       Derslerge kelgen havesliler qırımtatar tiliniñ quru qurallarını ögrenmekten başqa milliy edebiyatını, medeniyetini, hürf-adetlerini, tarihini ögrendiler. Bu yerde ayrıca resim, milliy urbalar, çoyun-çolmek, kitap ve saire sergilerini de yaptıq. Çalğıcılar taqımlarını da qoştuq. 
4.       Derslerimizni qaide (qural) olaraq mutlaq ilim derecesi olğan hocalarımız berdi.
5.       Sosyal cihetten qorunğan milletlerin, yani rus akademisyenlerin ömründe barılmaycaq uzaq mekteplerini ziyaret ettik. Bugün-yarın derslerine kirecek qırımtatar tili hocalarını defalarca bir noqtağa buluşturdıq ve olarğa yañı ilmiy-medeniy bilgilerini berdik. 
6.       Bütün derslerimiz videoğa çekilip ve ayrı ayrı mevzularğa taqsim etilip mahsus elektronik sitelerinde yerleştirildi (5daqqa.blogspot.com;ilmiyqırım.blogspot.com; Slideshare; Yuotube; Dailymotion; Twitter; Facebook). Böylelikle, derslerimizni yalñız Qırımda degil, dünyanıñ çeşitli bucaqlarda yaşağan soydaşlarımız da izlemekten memnün oldu.
İş sayesinde destekçimiz olğan Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’ni de kenişli olaraq tanıtmağa şeref ve iftihar duyduq ve digerlerge de duydurdıq. Olsun “Qurban” bayram etlerin dağıtılması, olsun milliy kurslar her bir yerde (toplaşuvlarda, gazete, internet, radyo, TV’de) Kocaeli soydaşlarımıznıñ logotiplerini, adlarını, faaliyetlerini faş ettik. Bu reklam degil, bu zor durumda qalğan halqımızın ruhunı kötermek içün yapıldı. Olarnıñ yalñız degil, yanlarında daima soydaşları varolğanını añlatmaq içün yapıldı. Diger derneklerin 20 yıl zarfında yapmaq planlaştırğan işlerini Kocaeli Kırım Tatarları Dernegin 1-2 yılda kerçekleştirgenini köstermek içün yapıldı. Hem nasıl yapıldı... 
Önemli kibi her bir işimizni açıq açığa yapmağa tırıştıq. Yani bizge işanç beslegen Dernek uyeleriniz aldında hürmet qazanmaq oğrunda edik. Bu sayesinde detaylı raporlar, foto, videolar dünyağa kösterdik. 
Sizin destegi sayenizde halqımızğa hızmetimizni devam etmek ümüti ve sayğı ile
Tahir Kerim. 02.02.15


https://www.facebook.com/Kocaelikirimtatarlaridernegi/posts/906810119350604

0 коммент.: